• uBOGAcONA

Formuję serce

Aktualizacja: sty 7

Formacja serca to jedno z kluczowych słów w projekcie uBOGAcONA. Odnosi się do jego misji - pomocy w formacji kobiecego serca. To także słowa, które jako przypominajka pojawiają się w styczniu 2021 w Kalendarzu Kobiety i planerach.


Formuję serce


Już ulepione. I to z miłością. Z precyzją! Z czułością! Powołane do życia. Wypełnione życiem. Takie jest moje serce. Ale jeszcze wciąż podatne na zmiany, na dotknięcia, na rysy, na szlify. Serce nie jest jeszcze ukończone, nie jest zamknięte, odporne na wpływy. Ono jest jeszcze w twórczym procesie formacji. Ktoś nad nim pracuje.

Kto? On! I ja z Nim!

Jaki ma dzisiaj kształt? A zatem: jaka jestem dzisiaj? Już określona w naturze, w niezmiennym materiale, ale wciąż otwarta na zmianę. Wciąż w drodze, a może nawet bardziej... w warsztacie?Pamiętaj, serce moje, formuję cię.

On formuje mnie.


(Słowa z Kalendarza Kobiety 2021)


Co jest ważne w formacji?


Na czym polega formacja serca? Jakie są ważne jej elementy? Dlaczego niezbędna jest wytrwałość, zaangażowanie i... poprowadzenie? Czym jest równowaga w formacji i jaki wpływ może mieć otoczenie? Polecam kilka filmów w tych tematach.

  1. O wpływie otoczenia na formację

  2. Daj się poprowadzić

  3. O wytrwałości

  4. O zaangażowaniu

  5. Co to jest w ogóle formacja serca?

  6. O równowadze w formacji


Formacja w projekcie uBOGAcONA


Jak możesz formować serce w projekcie uBOGAcONA? Jest kilka możliwości. (Dane aktualne w styczniu 2021 :-)


1. Rytm Kalendarza Kobiety

Choć sam w sobie Kalendarz nie daje wielu narzędzi, to jednak inspiruje... Już od kilku lat (przynajmniej od 2015 roku) Kalendarz Kobiety na każdy miesiąc daje pewien temat, zachęcając do rozważania go. Bywały to myśli, postaci, fragmenty z Pisma. W 2021 roku są to hasła-przypominajki, które mogą motywować do zadania sobie kilku pytań (np. w styczniu o to, jak wygląda moja formacja? jaki kierunek chcę obrać w tym roku? mogę także prosić w modlitwie o światło w tym temacie i wsparcie najlepszego Formatora). Oprócz hasła pojawiają się także na każdy tydzień cytaty w temacie miesiąca.2. Cotygodniowe inspiracje

W poniedziałki o godz. 12.00 spotykamy się przy kawie... Nie na ploteczki, ale modlitwę i inspirację. Towarzyszy nam zwykle jakąś myśl lub postać, przypominając o tym, co ważne. Transmisje są otwarte na kanałach społecznościowych Facebook i Instagram.3. Formacja z Formatnikiem


Formatnik to narzędzie, które można nazwać planerem, ale jest przede wszystkim dziennikiem formacji serca. W pierwszym kwartale prowadzi nas... do Betanii!


4. Programy formacyjne


Programy formacyjne pomagają w pracy w cotygodniowym rytmie. Pomagają zagłębiać się w Słowo Boże, okrywać kobiecość i stawiać kroki ku świętości. Można je realizować w swoim tempie i zacząć w każdym czasie.

W styczniu 2021 możliwość skorzystania z promocji na programy!1,717 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie