• uBOGAcONA

Formatnik i formacja serca - ale jak?Formatnik - to słowo już się trochę przyjęło między nami. Wiemy, o co chodzi. Nowy kalendarz kwartalny, narzędzie pomocne do planowania, organizacji i formacji. No właśnie - formacji, bo podtytuł głosi: dziennik formacji serca. Na czym dokładnie polega formacja z Formatnikiem - na przykładzie Formatnika na 1 kwartał 2021?


Formacja przez uważność i organizację


To wszystko, co sprzyja uważności, codziennej dyscyplinie, pielęgnacji nawyków czy planowaniu - to ważna część formacji. Ona pozwala nam być bliżej siebie, zauważać potrzeby, a także pokazuje wiele o nas. Sama bardzo tego doświadczam! Bo formacja serca - choć w projekcie uBOGAcONA wiąże się z konkretnymi programami i propozycjami - to nie tylko ciągle nowe lektury i nie wiadomo jakie nowe świetne wyzwania. Formacja to nasze życie, dzień po dniu. Czasem mniej znaczy więcej. Czasem wolniej znaczy lepiej. No i ważne - dotyka ona nie tylko naszej relacji z Bogiem, ale relacji z innymi i naszego funkcjonowania w świecie.Przypomina o formacji


Formatnik przypomina o formacji. I w podsumowaniach, i w codzienności. Na każdy dzień znajdziemy dużo miejsca, by np. zatrzymać się nad Słowem czy z jakimś tematem formacyjnym. Albo nad myślą na dzień. Zebrałam trochę inspiracji - jak można tę stronę wykorzystywać. Sama też dzielę się czasem w relacjach, jak ją uzupełniam. (Tutaj.)
Program formacyjny w Formatniku


Ale i to nie wszystko... Bo Formatnik zawiera także program formacyjny, który działa podobnie do innych programów uBOGAconej - czyli też jest na kwartał i ma cotygodniowy rytm.


W każdy wtorek live (na platformie o 9:30). W Formatniku można zobaczyć już wcześniej, o czym będzie dany dzień. Nie trzeba być oczywiście zawsze na żywo - przez tydzień video jest do obejrzenia (do kolejnej transmisji). W piątek zaś - w Formatniku można znaleźć pytanie/zadanie.Przez cały 1 kwartał 2021 będą nam towarzyszyć Marta i Maria, siostry z Betanii Dzięki nim dotkniemy takich tematów jak: atmosfera domu, budowanie relacji z Jezusem, spotkanie ze Słowem, wybory w moim życiu, okazywanie miłości itd. Wiele, wiele treści przed nami!

A już 16.12, trochę zbliżając się do tego tematu, odbędzie się webinar o relacjach między siostrami! Zapisy tutaj.


Nagranie z webinaru będzie dostępne w materiałach dla użytkowniczek Formatnika 1/2021.


***

Formatnik 2021 k1 dostępny tutaj

221 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon

© 2020 Katarzyna Marcinkowska. uBOGAcONA.